Pomorze Pomerania Pommern

 

Strona główna > Zabytki > Kościoły > Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła

Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła

Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan na 31 października 2005 roku

Kościół gotycki wzniesiony w pierwszej połowie XVI wieku. Przebudowany na przełomie XVII/XVIII wieku - wyprowadzona wieża. Drewniana wieża i więźba dachowa pochodzą z 1885 roku kiedy to przeprowadzono gruntowny remont. Budowla orientowana, salowa z półkolistym zamknięciem od wschodu, murowana z kamienia. Ryglowa wieża wyprowadzona od zachodu, nakryta dachem trzypołaciowym i wyposażony w prospekt organowy oaz dzwon.

Przy kościele znajduje się historyczna nekropolia XVI/XVII wieku wygrodzona niskim murem kamiennym, obsadzona pojedynczymi kasztanowcami i klonami. Na jej terenie brak historycznych nagrobków. Za to znajduje się na nim obelisk upamiętniający ofiary I wojny światowej z kilkustopniową podstawą z listą poległych podczas I wojny świtowej. Obecnie obelisk zwieńczony jest figurą Matki Bożej.

Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Obelisk upamiętniający ofiar I wojny światowej przy kościele pw. św. Michała Archanioła. Stan na 31 października 2005 roku Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan na 31 października 2005 roku Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan na 31 października 2005 roku Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan z 3 maja 2015 roku Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan z 3 maja 2015 roku Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan z 3 maja 2015 roku Grzegorz Chmielecki. Łabędzie. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Stan z 3 maja 2015 roku

Autor: Grzegorz Chmielecki

Dodano: 21 września 2007 roku

Edytowano: 14 lipca 2020 roku

Pieniądz zastępczy

Logo iPomorze

Polecamy

Muzeum Auschwitz-Birkenau Katyń 1940